Indie, 0. díl: Pojedeme do Indie!

  • Posted on: 6 January 2018
  • By: admin

Zatímco o návštěvě Kuby jsme se s kamarády bavili už rok dopředu, půl roku dopředu jsme hledali letenky a čtvrt roku dopředu je nakonec koupili, u návštěvy Indie to bylo jiné. Na podzim 2016 jsem narazila na odkaz hlásající chybně naceněné letenky z Vídně do Indie, od 4k do Bombaje a od 6k do Dilli.

Do Indie jsem odjakživa chtěla jet, celou ji procestovat a poznat místní kulturu. Naproti tomu Doktor tvrdí, že takové hnusné, horké, špinavé, zabordelené a smradlavé země by se nedotknul ani desetimetrovým klackem.

Přesto jsem neodolala, a zkusila jsem mu poslat odkaz na tuto supervýhodnou akci.

Doktor: "Kupuj!"
Tilda: "Letíš se mnou?"
Doktor: "Tak na týden jo."
Tilda: " Do hnusné, horké, špinavé, zabordelené a smradlavé země?"
Doktor: "Jasně."

Následovalo ještě několikeré ujištění, že si Doktor vážně nedělá legraci, předběžné dohodnutí termínu ("týden někdy v únoru"), mé dodělání úkolu do školy, a Doktorovo oznámení, že má ve mně plnou důvěru, že jde spát, a ať mu ráno napíšu, kam a kdy teda letíme.

V souboji levnější Bombaj na jihu a u moře vs. dražší Dilli na severu u Taj Mahalu zvítězil Taj Mahal. Ač jih Indie možná nabízí více krás, tak Taj Mahal. Ač mám radši v cizích zemích přírodu než památky, tak Taj Mahal. Jeden ze sedmi divů světa. Indickou kulturu načerpáme určitě i tam.

Vybrala jsem nejlevnìjší letenky, s nimiž budeme mít na celou Indii (pouze) týden, plus dvě půldenní zastávky ve Spojených Arabských Emirátech. (ne že bych byla nějaký čárkař, ale další navštívená země...)

Kvůli nízkému limitu pro platby přes internet jsem si přesně přepočítala cenu v eurech na koruny, přidala k tomu nějakou rezervu, a limit si zvýšila. Platba zamítnuta. To je zvláštní, že by moje banka měla tak jiný kurz? Tak jsem limit zvýšila ještě jednou na náhodné vysoké číslo, a platba prošla. A pak koukám, že tím, že jsem si přepnula stránky prodejce z německé verze na anglickou, se změnila i měna, z eur na libry, a já si to vůbec nevšimla. Hrklo ve mně, měla jsem zafixovaný kurz kolem 35 Kč za libru, zatímco u eur to bylo o 8 Kč míň, a rychle jsem přepočítávala, o kolik je 449 GPB víc než 449 EUR. O dost. Naštěstí byl kurz ale úplně jiný, než jsem si myslela, a tak nám tenhle můj omyl "zdražil" letenky o pouhých pár stovek nad očekávanou sumu.

Vždycky jsem doufala, že pokud jednou dojde k mé vysněné návštěvě Indie, budu tam moct strávit několik týdnů a budu to celé plánovat dlouho dopředu. A ne že ve 21:50 jen tak pošlu odkaz Doktorovi, a ve 23:34 už budeme mít letenky.

Každopádně jsem v těch 23:34 jenom seděla a nevěřícně hleděla na počítač. My vážně letíme do Indie? My vážně letíme do Indie? MY VÁŽNĚ LETÍME DO INDIE!!!

PS: Druhý den ráno jsem se viděla s mou milovanou sestřenkou Gaiou a vyprávěla jsem jí o naší výhodné koupi. Tvářila se, že mě za to chce ukamenovat, neboť tu akci taky viděla, ale když to navrhla jejímu příteli, ten jí řekl, že tam s ní teda rozhodně nepůjde. Cha! :D

Taj Mahal

Přidat komentář

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.