Tilda

Stopem do Pobaltí, 6. díl: NP Laheema

  • Posted on: 21 June 2018
  • By: Tilda

Ráno začíná klasicky: za mírného deště a s několikerým posouváním budíčka. Nacházíme se NP Laheema a chystáme se na celodenní trek. Z nabízených tras jsme si dle internetových doporučení vybraly ten "nejdelší a nejtěžší", který je dlouhý celých neuvěřitelných 14 km a vede drsným a náročným terénem, a to úplnou rovinou. Estonci neznají náročnější terén, neboť jejich nejvyšší hora má vrchol ve výšce 318 m. n. m.

Černobyl 2018

  • Posted on: 18 June 2018
  • By: Tilda

V červnu 2018 nás jsme se s Doktorem vydali na Ukrajinu. Oba jsme již byli na Ukrajině, oba jsme byli v Kyjevu, a já navíc v několika dalších ukrajinských městech. Protože jsme oba těžcí čárkaři, země navštěvujeme opakovaně jen z opravdu dobrých důvodů. Tentokrát jím byla návštěva Černobylu.

Koupili jsme si letenky z Bratislavy do Kyjeva, zajistili si ubytování a objednali jednodenní zájezd do Černobylu u společnosti Solo East. Zde bych ráda podotkla, že se snažíme cestovat lowcostově, avšak ne vždy se to daří.

Stopem do Pobaltí, 5. díl: Prší!

  • Posted on: 4 June 2018
  • By: Tilda

Zvoní budík, je půl sedmé, a přichází první ráno v naší cílové destinaci - v Estonsku! Pro nás se ovšem nic nezmění, stejně jako ve všech zemích, i tady budíček opakovaně posouváme, až se nám nakonec o hodinu později daří konečně opustit spacáky.

Venku už neprší, ale stále je zima, a tak se klepu na lavičce v bundě, zatímco se Hilda koupe v řece.

Stopem do Pobaltí, 4. díl: Z Lotyšska do Estonska

  • Posted on: 28 May 2018
  • By: Tilda

Pátý den se probouzíme živě a zdravé v lese, balíme si naše jídlo schované před medvědy zpátky do batohů, a po snídani vyrážíme klasicky k silnici.

Stojíme u silnice, máváme, zkoušíme to s cedulkou i bez ní, střídáme se, ale nikdo nám nestaví. V Lotyšsku je to celkově se stopováním slabší, místní řidiči buďto neznají zeměpis, nebo prostě jen nestaví. Po zhruba hodině stopování nám zastaví řidič, který nás popoveze pár kilometrů přes město Smiltene, u kterého jsme nocovaly, a vysadí nás u odbočky na město Valka, kam míříme.

Stránky