Tilda o Hildě

Hilda je o jeden rok starší než já, studuje o jeden obor víc než já a podstoupila o jednu laserovou operaci očí víc než já.

Hilda přijde do učebny dvě minuty po cvičícím, posadí se vedle mě, z termosky si nalije maté, a šeptem mi oznámí jednu z následujících věci: „Dneska jsem spala tři hodiny,“, „Co to tam napsal? Já to nechápu,“ nebo „Tyhle tvé šaty, ty mají potenciál, měla bys je nosit častěji!“

Hilda miluje věci začínající na písmeno A: automaty, ananas, automaty, Athény (na můj rozkaz), automaty, antikvariát na Pionýrské s knihami za 5 korun, automaty a áčka z automatů. Dále Hilda miluje jazyk Python, Pelánka a palačinky.

Hilda přijede na víkendovku do sto kilometrů vzdáleného města o týden dřív. Hilda vás obejme, když sedíte na příkrém kamenitém svahu v asijských horách, myslíte si, že už jste asi umřeli, máte hlad, žízeň a průjem a je vám zima.

Hilda nemá vlastní účet na facebooku, ale i přesto má dokonalý přehled o tom, co se kde děje. Během pár minut si o vás tato na první pohled neškodná a bezbranná dívenka dokáže na internetu zjistit tolik informací, že máte pocit, že vás zná víc, než vy sami.

Hilda potřebuje počítač s hranatými rohy, aby je mohla snáz ulamovat.

Hilda je neskutečně hodná a milá. Dokonce i když se na mě snaží být zlá, moc jí to nejde, a třeba místo toho, aby mi řekla „Tildice“, osloví mě „Tildičkoslavo“.

Jak Hilda vypadá: Hilda má snědou pleť, dvě oči, dvě uši, nos a pusu. Hilda má dlouhé, dlouhé vlasy, které jednou prodá, a ty zbylé si obarví na modro. Obvykle je nosí v culíku, výjimečně kráčí do školy celá vysmátá s na nich přivázaným balonkem. Vždy ale kráčí v sukni a se sluchátky v uších. Díky svému malému vzrůstu ji jeden nejmenovaný chlapec prohlásil za půlčlověka.

Hilda mi dluží 8333 Kč. Já jí zase tři vytištěné domácí úkoly.

Hilda vám ve 3:58 v noci pošle sms zprávu, ve které stojí: „Zlati, zkus mne prosim v 8 zavolat, jestli nahodou nespim.“

A přesně taková je Hilda.